Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, se da urmatorul caz Lucrez in tara, am o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, se da urmatorul caz Lucrez in tara, am o poprire pe ...

Buna ziua, se da urmatorul caz

Lucrez in tara, am o poprire pe contul bancar de 1/3, si la cererea mea ,lunar ,imi este deblocat timp de 30 min restul de salariu
Doresc sa plec in strainatate pentru a lucra la o companie, mi se cere sa am un cont in Euro
,am deschis unul la banca unde am poprire..intrebarea mea este daca imi schimb angajatorul din tara, cu unul din strainatate pot avea in continuare acces la cota legala din salariu ,sau trebuie sa urmez alte proceduri pentru a nu ramane cu toata suma din salariu blocata.multumesc
Veți avea aceeași procedură ca la contul în lei. Și contul în EURO va fi blocat de executor.