Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am achiziționat un pământ în timpul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am achiziționat un pământ în timpul căsătoriei. ...

Bună ziua! Am achiziționat un pământ în timpul căsătoriei. În 2017 am divorțat de comun acord, fără partaj. Doresc sa trec pământul pe numele avut înaintea căsătoriei. Ce acte trebuiesc și pot sa fac acest lucru la un cabinet notarial? Mulțumesc mult!
trebuie sa mergeti la notar cu fostul sot sa faceti partaj