Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Este obligata o Asociatie sa aiba Registrul Unic de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Este obligata o Asociatie sa aiba Registrul Unic de Control?

Este obligata o Asociatie inregistrata in Registrul Asociatiilor si fundatiilor sa aiba Registrul Unic de Control?
george-neagu, moderator
Nu. Doar entitatile inscrise in Registrul Comertului trebuie sa aiba. Pt ONG e optional