Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... neprezentare la proces
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

neprezentare la proces

ce se intampla daca nu ma prezint la procesul pe care eu l-am intentat I.G.P. in urma contestarii unui proces verbal.as vrea sa stiu cum se poate amana.va multumesc
Solicitati in scris amanarea procesului pentru motive temeinice:angajare de avocat, stare de sanatate, deplasare in alta localitate...
va multumesc din suflet.inca ceva.....mai am timp sa fac asta pana luni 18.01.2009?......daca mi-ati spune si unde se depune...........va foarte multumesc
la registratura , la instanta unde este introdusa plangerea(judecatorie)
se poate transmite si prin fax
In caz de neprezentare vi se poate respinge contestatia ca nesustinuta.
Este indicat sa depuneti la registratura instantei o cerere de amanare a cauzei,care poate fi depusa si prin posta sau fax.