avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 851 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... neprezentare la proces
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

neprezentare la proces

ce se intampla daca nu ma prezint la procesul pe care eu l-am intentat I.G.P. in urma contestarii unui proces verbal.as vrea sa stiu cum se poate amana.va multumesc
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 17:15, 14 Ianuarie 2010
Solicitati in scris amanarea procesului pentru motive temeinice:angajare de avocat, stare de sanatate, deplasare in alta localitate...
va multumesc din suflet.inca ceva.....mai am timp sa fac asta pana luni 18.01.2009?......daca mi-ati spune si unde se depune...........va foarte multumesc
la registratura , la instanta unde este introdusa plangerea(judecatorie)
se poate transmite si prin fax
In caz de neprezentare vi se poate respinge contestatia ca nesustinuta.
Este indicat sa depuneti la registratura instantei o cerere de amanare a cauzei,care poate fi depusa si prin posta sau fax.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infatisare divort Georgia.TH Georgia.TH Buna ziua, In cazul in care am intentat proces de divort, insa nu pot ajunge la prima infatisare ce se intampla ? (vezi toată discuția)
P-v de constatare a contraventiei contestat Szegedi Szegedi Buna ziua, Mi-sa retinut permisul de conducere. Nu am semnat procesul verbal si acum l-am primit acasa prin posta. Daca depun contestatie la judecatorie, ... (vezi toată discuția)
Primul termen ContSters73633 ContSters73633 Buna ziua, la primul termen reclamantul trebuie sa fie prezent ? ( mentionez ca nu am avocat). Multumesc (vezi toată discuția)