Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o intreprindere individuala si anul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o intreprindere individuala si anul trecut am beneficiat ...

Buna ziua,
Am o intreprindere individuala si anul trecut am beneficiat de indemnizatia pentru covid conform art. 3 din legea 132/2020. Eu sunt scutit de la plata impozitului din venituri deoarece sunt incadrat in handicap. Intrebarea mea este daca pentru acest ajutor de care am beneficiat trebuie sa platesc impozit sau pentru asiguri sociale cum este in declaratia unica pentru ANAF?
Multumesc
Da, trebuie sa plătiți.