Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Daca am completat chestionarul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Daca am completat chestionarul de autorecenzare in ...

Buna ziua.
Daca am completat chestionarul de autorecenzare in timpul programului de serviciu, mai am dreptul sa primesc ziua libera conform OUG 19/2020?
Legea nu distinge unde poate avea loc autorecenzarea .... Cred , in opinia mea, ca in acceptiunea legii, aceasta trebuie efectuata in afara locului de munca.
Multumesc pentru raspuns.

Cornel Vasile a scris:

Legea nu distinge unde poate avea loc autorecenzarea .... Cred , in opinia mea, ca in acceptiunea legii, aceasta trebuie efectuata in afara locului de munca.