Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum se transforma un SRL?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum se transforma un SRL?

Cum se transforma un SRL cu doi asociați din care unul este administratorul
care decedează iar asociatul rămas e unic mostenitor, in SRL cu asociat unic.
george-neagu, moderator
se rezolva succesiunea, apoi in baza certificatului de mostenitor se modifica actul constitutiv