avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... As putea fi dat in judecata pentru un com șters?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

As putea fi dat in judecata pentru un com șters?

Bună ziua!
As putea fi dat in judecata daca am lăsat un comentariu la o postare , care făcea referire la agresiunea unui profesor de către un elev. Comentariul meu făcea referire la un contraexemplu, un eveniment care s a petrecut în școală mea. Am menționat numele liceului unde a avut loc acest eveniment , fără sa dau numele unei persoane sau ceva de genu.. în momentul de față sunt amenințat ca voi fi dat în judecata pentru ca am lăsat un comentariu pe care ulterior l am șters la câteva minute. Im comentariu ziceam cum un profesor a aruncat cu un obiect metic într un coleg. Ce pot sa fac, cum pot sa reactionez?..
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:04, 15 Martie 2022
în momentul de față sunt amenințat ca voi fi dat în judecata pentru ca am lăsat un comentariu

de catre cine?

Ce pot sa fac, cum pot sa reactionez?..


sa te calmezi ca nu te da nimeni in judecata
De către , profesori , director pe motiv ca qm menționat numele liceului într-un comentariu

gi-jane2 a scris:

în momentul de față sunt amenințat ca voi fi dat în judecata pentru ca am lăsat un comentariu

de catre cine?

Ce pot sa fac, cum pot sa reactionez?..


sa te calmezi ca nu te da nimeni in judecata

SI sa va dea si mai vedeti apoi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot fi acuzat de ceva daca am comentat poza unui profesor publicata pe net de un coleg? ContSters231669 ContSters231669 buna....eu sunt elev in clasa a 11-zecea,si am urmatoarea problema: unul dintre colegii mei a facut o poza in timpul unei ore de curs la un profesor,aceasta ... (vezi toată discuția)
Amenintari ale profesorului in prima ora de liceu Razvan Adrian Razvan Adrian Amenintari ale Profesorului in prima ora. In prima ora de liceu(clasa a 9 a proaspat intrati in liceu) profesorul de matematica ne-a amenintat cu ... (vezi toată discuția)
Presupusa calomnie bondoroir bondoroir Bună ziua, Aş dori să vă prezint un caz care a avut loc in urma cu o zi, şi aş dori o opinie avizată. Sunt profesor la un liceu de prestigiu din ... (vezi toată discuția)