avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1110 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 ,fata de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 ,fata de textul initial? ...

Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 fata de textu initial?
Cel mai recent răspuns: ricu,gal , utilizator 07:07, 22 Martie 2022
Este vorba despre Legea nr. 196/ 20 iulie 2018 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor? Cand puneti o intrebare, precizati va rog, data legii, in fiecare an ar putea exista o lege c numarul xyz. Incercati aici: [ link extern ]
Diferentele le gasiti studiind temeinic forma actualizata a L nr 196/2018
[ link extern ]
Da
Daca cineva are un comparator intre versiunea initiala (20.1ulie2018) si cea actualizata 2022 ,multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nici o diferenta, nu s-a schimbat legea de atunci. Puteti vedea acest lucru si pe portalul justitiei (unde se gasesc de cele mai multe ori variante actualizate la zi ) :
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 17 Martie 2022
latka, utilizator

Alte discuții în legătură

Este acest articol de lege aplicabil?va rog sa imi spuneti daca art 12,alin (1) din og 2/2001 este ... bbt bbt Va rog sa imi spuneti daca art 12,alin (1) din OG 2/2001 este in vigoare si deci poata fi folosit ptr contestatea unei amenzi.Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua. dupa 15 zile de la intocmirea unui proces verbal, ... Liviutud Liviutud Buna ziua. Dupa 15 zile de la intocmirea unui proces verbal, am observat ca articolul pentru care am fost sancționat nu exista în lege. Deja am platit ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! 1. care sunt pașii necesari pentru actualizarea ... OanaMihaelaArvantidis OanaMihaelaArvantidis Bună ziua! 1. Care sunt pașii necesari pentru actualizarea statutului la schimbarea președintelui asociației de proprietari? 2. Dacă la adunarea generala ... (vezi toată discuția)