Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 ,fata de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 ,fata de textul initial? ...

Ce noutati sunt in legea 196 ,actualizat 2022 fata de textu initial?
Este vorba despre Legea nr. 196/ 20 iulie 2018 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor? Cand puneti o intrebare, precizati va rog, data legii, in fiecare an ar putea exista o lege c numarul xyz. Incercati aici: [ link extern ]
Diferentele le gasiti studiind temeinic forma actualizata a L nr 196/2018
[ link extern ]
Da
Daca cineva are un comparator intre versiunea initiala (20.1ulie2018) si cea actualizata 2022 ,multumesc.
Nu exista nici o diferenta, nu s-a schimbat legea de atunci. Puteti vedea acest lucru si pe portalul justitiei (unde se gasesc de cele mai multe ori variante actualizate la zi ) :
[ link extern ]
latka, utilizator