Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activ societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activ societate

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca in cadrul unui SRL cu 2 asociati, unul dintre asociati poate sa cumpere unul dintre activele societatii in contul dividendelor neincasate. Mentionez ca vanzarea acelui activ nu afecteaza activitatea societatii si ca exista acordul celuilalt asociat pentru cumparare.
george-neagu, moderator