Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Grad de handicap

O persoana cu grad de "accentuat"de handicap poate trece in alt grad(grav).Sotul are o varsta (85 ani) iar bolile pe care le-a dobandit nu le mai poate, singur ,controla( colon operat cu stoma, artereoscleroza,diabet, HTA adenocarcinom de prostata),si trebuie supravegheat si ajutat permanent.ce conditii trebuie sa indeplineasca?
va multumesc !
Depuneți la DGASPC un nou dosar cu acete medicale recente și cerere de revizuire grad de handicap.