Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara!Azi am avut ultima infatisarea pentru ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara!Azi am avut ultima infatisarea pentru divort.Apartamentul ...

Buna seara!Azi am avut ultima infatisarea pentru divort.Apartamentul este bun dobindit inainte de casatorie.Sotul a raspuns la interogatoriu ca nu este de acord cu desfacerea casatoriei.In timpul zilei mi a blocat yala,sa nu pot intra in casa.Am reclamat la sectia de politie,am sunat la 112,intr un final prin intermediul politiei am intrat in casa.
El mi a declarat ca detine o cheie care poate bloca si debloca orice yala.apoi a intrat impreuna cu mine a luat citev lucruri.Intentionez sa schimb yala,cei de la politie mi au spus ca imi poate lasa si casa goala ca are acest drept.
Mentionez ca nu s a facut un partaj
Este normal ca el sa intre pe proprietatea mea personala si sa ia lucruri din casa? Ce ar trebui sa fac in acest sens?
fara suparare, ce cauta o astfel de intrebare pe acest forum?...
Din pacate am gresit.Multumesc de atentionare
Nu este subiect care sa poata fi analizat pe baza dispozitiilor carre guverneaza infiintarea,organizarea si functiomnarea asociatiilor de proprietari
Pentru blocare yala nu este necesar accesare serviciu de urgenta
Atat timp cat instanta de judecata nu s-a pronuntat,cat nu exista solutionat partajul,sotul are dreptul legal sa intre in apartament
Este o diferenta semnificativa intre "normal" si legal
Atat timp cat respectivul are domiciuliul in apartament are dreptul legal sa patrunda sa ridice ce apreciaza de cuviinta
Atat timp cat instanta de judecata nu s-a pronuntat,nu exista restrictie/interdictie impotriva sotului...legal nu puteti desfasura demersuri pentru restrictionare/interdictie acces in spatiul conjugal