Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Proces verbal contestat plus amenda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Proces verbal contestat plus amenda

Buna ziua, meseria mea este de sofer profesionist, de aici imi castig traiul, fiind toata ziua pe drum in urma cu doi ani am avut o abatere ce a dus la suspendarea dreptului de conducere pt 3 luni. In momentul respectiv am contestat procesul verbal, acesta este inca pe rol, cauza tot fiind amanata "pentru a delibera". Din neatentie in cursul zilei de ieri am mai fost sanctionat cu 5 puncte amenda. Va rog sa mi spuneti daca amenda afecteaza procesul in desfasurare sau ce se intampla in situatia data?
Multumesc
Nu are influență ultima contravenție asupra procesului pe rol.