Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua , cum pot \"scapa\" de o firma ( la care ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua , cum pot "scapa" de o firma ( la care sunt administrator ...

Buna ziua , cum pot "scapa" de o firma ( la care sunt administrator unic) daca am atrasa raspunderea solidara ( ca asociat al altei firme )...sau cum pot scoate "casa" pe 0..Multumesc !
Fiecare raspunde pentru faptele si actele pe care le face. Chiar daca inceteaza acum calitatea de administrator tot raspundeti pentru faptele intamplate in perioada in care ati fost administrator, in limita legii.

Daca in contabilitate este inregistrata o suma de bani in casa, suma trebuie sa se regaseasca si fizic, nu doar scriptic.

Pentru orice diferente raspundeti sau altfel spus aveti obligatia de a depune banii in casa.

Sper sa va fie de folos informatiile.