Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am plasat o comanda online pe data de 2 Martie in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am plasat o comanda online pe data de 2 Martie in valoare de ...

Am plasat o comanda online pe data de 2 Martie in valoare de aproximativ 778 de lei. Am primit coletul pe 3 Martie, iar curierul mi-a spus ca pe factura apare ramburs 0, iar din acest motiv nu trebuie sa plătesc nimic. Am încercat sa iau legătura cu cineva, sunând la nr de tel. ce apărea pe factura, dar nu mi-a raspuns nimeni. Dupa aproximativ o luna de zile, am fost contactat de către cei de la care am achiziționat produsul, spunându-mi ca dintr-o eroare toate produsele trimise in ziua respectiva au avut ramburs 0 și ca moral ar trebui sa le restitui suma inițială a produsului, iar daca nu sa le dau produsul înapoi. Plata trebuie onorata?
Corect este sa platiti marfa achizitionata.
Plata trebuie onorata?

asa, dupa dvs, ce credeti ?