Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie

va rog cod caen pentru comertul cu amanuntul- articole de imbracaminte si incaltaminte second hand efectuat prin standuri,piete,targuri;se incadreaza la 478,4782,4789?
Codurile folosite trebuie sa contina 4 cifre. Codurile de 2, respectiv 3 cifre reprezinta sectiunile si diviziunile codului CAEN. Iar pentru activitatea desfasurata de dumneavoastra este codul 4782 , in aceasta clasa intrand atat produse noi, cat si second-hand. Cele din clasa 4789 cuprind covoare, carpete, carti, jucarii, etc.
I.I. se poate infiinta in baza unui singur cod caen ? as dori sa incerc si cu legume fructe proaspete,produse de uz gospodaresc.Pot fi trecute aceste activitati pe aceeasi I.I.?
Da
mii de multumiri