Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cod CAEN la un ONG?
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cod CAEN la un ONG?

Buna ziua,
Pentru a adauga un cod CAEN la un ONG ce procedura trebuie urmata si ce acte sunt necesare?
george-neagu, moderator
Nu se discuta de coduri caen la ong-uri.
Avem deja un numar de 5 coduri in statut.

george-neagu a scris:

Nu se discuta de coduri caen la ong-uri.

Si de ce v-ati pus coduri CAEN? Pentru codificarea activitatilor economice? Ca numai acolo s=ar justifica.... Atunci e o modificare de Statut ca orice alta modificare de statut - faceti sedinta de Adunare Generala, adoptat act aditional la Statut sau direct forma actualizata, parcurgeti prin instanta procedura de incuviintare modificare acte constitutive la fel ca in cazul in care ati face alte modificari ex. reguli statutare sau schimbare compozitie consiliu director....