Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sporuri legale sau obligatorii pentru casier
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sporuri legale sau obligatorii pentru casier

sporuri (stres , risc) pentru functia de casier
Sector privat sau de stat?
De stat, personal contractual
Verificati in anexa la Legea 153/2017 si in Regulamentul -cadru privind acordarea sporurile in sectorul de care apartineti.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am verificat anexa 8... Nu am găsit nimic de sporuri.... Mulțumesc oricum
Despre ce sector este vorba?