Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pentru activitate de control inspectorii se deplaseaza ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pentru activitate de control inspectorii se deplaseaza zilnic ...

Pentru activitate de control inspectorii se deplaseaza zilnic cu masina institutiei. Intrebarea mea este : trebuie completata in fiecare zi cate o foaie de parcurs, sau pot utiliza intr-o luna o singura foaie de parcurs , completata pe verso cu zilele deplasarii? multumesc.
Modul de completare a foii de parcurs ar trebui stabilit prin ROI al firmei. In mod normal, in foaia de parcurs se trec toate deplasarile efectuate zilnic, la fiecare firma in parte. Foaia de parcurs are rol de a stabili km efectuati si a justifica perioadele de timp ale deplasarii plus consumul de combustibil.