avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de intretinere (cu ...

Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de intretinere(cu habitatie viagera).De curand cel ce mi-a instrainat imobilul a decedat.M-ar interesa ce pot face cu masina acestuia ? O pot inmatricula pe numele meu si daca da ,care sunt pasii de urmat ?Mentionez ca decedatul nu are mostenitori.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 16:21, 30 Martie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu o puteti înmatricula pe numele dvs , dar puteti circula cu ea ii puteti face asigurare, insa daca sunteti lovit, nu puteti incasa despagubirea.
Legal, nici nu o puteti vinde adica cu acte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce poate face ??? Gyna Gyna Un ap. de 3 cam. , 3 coproprietari cu procente diferite, si un domn (cel care a vandut , cu habitatie viagera)!Primi 2 coproprietari detin procentul cel mai ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare cu drept de vanzare dupa deces mishu72 mishu72 Buna seara, Am tot cautat pe internet, pe site-urile de profil implicit si aici dar nu am gasit nimic sa imi raspunda la urmatoare intrebare : Parintii ... (vezi toată discuția)