Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de intretinere (cu ...

Salutare ! Acum 17 ani am facut un contract de intretinere(cu habitatie viagera).De curand cel ce mi-a instrainat imobilul a decedat.M-ar interesa ce pot face cu masina acestuia ? O pot inmatricula pe numele meu si daca da ,care sunt pasii de urmat ?Mentionez ca decedatul nu are mostenitori.
Nu o puteti înmatricula pe numele dvs , dar puteti circula cu ea ii puteti face asigurare, insa daca sunteti lovit, nu puteti incasa despagubirea.
Legal, nici nu o puteti vinde adica cu acte.