Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cum sa impozitezi pensia din alta tara in Romania ???
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cum sa impozitezi pensia din alta tara in Romania ???

Buna ziua !
Mama a lucrat in Germania aprox 20 de ani. A iesit la pensie acolo, cu anii lucrati acolo. Are si in Romania pensie, cu anii lucrati aici. Acum s-a intors acasa, in Romania, si ANAF-ul vrea sa-i ia impozit pe pensia din Germania, cu toate ca are pensie de 700 euro, ceea ce statul german nu impoziteaza pensiile mai mici de 1000 de euro. E normal ???
~ Conținut șters la cerere ~