Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ma ajuta și pe mine cineva va rog cu calculul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ma ajuta și pe mine cineva va rog cu calculul indemnizației ...

Ma ajuta și pe mine cineva va rog cu calculul indemnizației de concediu de odihna? La 1 salariu brut de 3145 lei ,net 1900 lei ,pentru 9.25 zile de concediu neefectuate este corecta suma pe care am primit o ? 700 lei.Multumesc !
Luna efectuarii CO ?
Nu a fost efectuat ,am demisionat și mi au fost plătite aceste zile de concediu de odihna neefectuate.Plata s a făcut pe data de 1 aprilie pentru luna martie salariu +plata acestor zile de co

Cornel Vasile a scris:

Luna efectuarii CO ?

Indemnizaţia de concediu de odihnă reprezintă media zilnică a drepturilor salariale din ultimele 3 luni anterioare celei în care este efectuat concediul, multiplicată cu numărul de zile de concediu.

Asadar, suma privind compensarea zilelor de CO neefectuate se calculeaza raportandu-se la ultimele 3 luni anterioare celei în care a incetat c.i.m.