Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire ccc în baza alergiilor copilului Bună ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire ccc în baza alergiilor copilului Bună seara. Am ...

Prelungire ccc în baza alergiilor copilului

Bună seara. Am un copil de 2 ani care are multiple alergii. Mie mi s-a făcut angajare de o luna, dar acum am aflat ca as putea prelungi ccc în baza alergiilor copilului. Se poate? Care sunt condițiile și unde trebuie sa apelez? Va mulțumesc mult!
Nu aveți cum sa prelungiti durata CCC, decât dacă copilul este incadrat în grad de handicap.