avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire ccc în baza alergiilor copilului Bună ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire ccc în baza alergiilor copilului Bună seara. Am ...

Prelungire ccc în baza alergiilor copilului

Bună seara. Am un copil de 2 ani care are multiple alergii. Mie mi s-a făcut angajare de o luna, dar acum am aflat ca as putea prelungi ccc în baza alergiilor copilului. Se poate? Care sunt condițiile și unde trebuie sa apelez? Va mulțumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:23, 3 Aprilie 2022
Nu aveți cum sa prelungiti durata CCC, decât dacă copilul este incadrat în grad de handicap.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. am un copil de 2 ani care are multiple alergii. ... Anamaria16 Anamaria16 Bună seara. Am un copil de 2 ani care are multiple alergii. Mi-e mi s-a făcut angajare de o luna, dar acum am aflat ca as putea prelungi ccc în baza ... (vezi toată discuția)
Ccc pana la 3 ani dyadya80 dyadya80 Am nascut pe 24 noiembrie 2013 si sunt in concediul de crestere copil pana la 2 ani insa la sfatul medicului de familie am inteles ca pot prelungi acest ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu de creștere a copilului Cristina Trasca Cristina Trasca Buna seara as avea o nelămurire și dacă ați putea sa ma lămuriti.Sotul meu este pana in Septembrie anul curent in concediu de creștere a copilului ... (vezi toată discuția)