avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,ajutorul de inmormantare are dreptul orice ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,ajutorul de inmormantare are dreptul orice pers?sau ...

Buna ziua,ajutorul de inmormantare are dreptul orice pers?sau doar in anumite conditii,o ruda a decedat,a muncit ani in urma,acum avea ajutor de insotitor la mama lui care era oarba,poate primi copii ajutor de inmormantare?

Alte discuții în legătură

Persoana cu handicap primeste ajutor de deces? dark0n3 dark0n3 Buna ziua, As dori sa stiu daca o persoana care primea ajutor de handicap si a decedat poate primi ajutorul de deces. Mentionez ca persoana respectiva nu a ... (vezi toată discuția)
Ajutor de deces si pensia din luna decesului mihacion mihacion Buna ziua, Matusa mea (sora bunici mele) a decedat recent. Era la acea data pensionara si noi ne-am ocupat deingrijirea ei in ultimi doi ani precum si de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! mama mea a decedat, iar eu ca fiica ei si singura ... iulianegrea88 iulianegrea88 Buna ziua! Mama mea a decedat, iar eu ca fiica ei si singura rudă nu am primit ajutor de înmormântare deoarece aceasta nu avea o pensie sau un salariu, ci o ... (vezi toată discuția)