Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Completare bilant 2021.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Completare bilant 2021.

Completare bilant 2021: Profitul anului 2021 se va repartiza pe dividende anul acesta. In bilantul la 31.12.2021 se va reflecta undeva acest lucru, sau doar in PV de aprobare bilant se va mentiona aceasta hotarare de distribuire dividende?
george-neagu, moderator
Doar in PV de aprobare bilant . Eventual faceti o hotarare AGA unde propuneti distribuiirea acestor dividende.