Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua am și eu o întrebare va rog am rămas ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua am și eu o întrebare va rog am rămas fără permis ...

Bună ziua am și eu o întrebare va rog am rămas fără permis din cauza stări de ebrietate în fine am primit 1an și 6 luni cu suspendare iar avocatul pe care îl am spune ca vom face recurs întrebarea este dacă voi face recurs pot primi pedeapsa cu executare se poate asa ceva el tot se bate cu pumni în piept ca nu are cum asa ceva sa fie mai rău decât rău
Buna ziua!

"Art. 418. Neagravarea situatiei in propriul apel
(1) Instanta de apel, solutionand cauza, nu poate crea o situatie mai grea pentru cel care a declarat apel.
(2) De asemenea, in apelul declarat de procuror in favoarea unei parti, instanta de apel nu poate agrava situatia acesteia."