avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ! Avand in vedere ca am varsta de 53 ani si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ! Avand in vedere ca am varsta de 53 ani si as iesi ...

Buna ziua ! Avand in vedere ca am varsta de 53 ani si as iesi la pensie la varsta de 59 ani pot solicita de la casa teritoriale de pensie prin e-mail trasmiterea buletinului de calcul si anexelor care contin informatiile cu privire la stabilirea dreptului la pensie ?

Ps. intre ani 1988-2001 nu sunt inregistrat cu cartea de munca la CNPP online avand cont la CNPP ,dar cartea de munca o am acasa ,se poate sa-mi dea pe perioda 2001-2022 ! Va multumesc . O zi buna .

Alte discuții în legătură

Vasta de pesionare conform legea 19/2000 este 59 de ani astazi ? ioana_v_stefanescu ioana_v_stefanescu Buna ziua, In cazul urmator se poate iesi la pensie la 53 de ani si 6 luni ? Stagiu cotizare 30 ani si 8 luni + 1 an somaj. Cf anexa 3 astazi 29/12/2010 ... (vezi toată discuția)
Stagiul de cotizare la casa de pensii marianbadicu marianbadicu Buna ziua, Am 33 de ani vechime(stagiul de cotizare), dintre care 12 ani si 7 luni in grupa 1 si 5 ani si 6 luni in grupa 2. Avand in vedere prevederile ... (vezi toată discuția)
Femeie născută în martie 1965, cu 1 an reducerea varstei de ... goplanet goplanet Femeie născută în martie 1965, cu 1 an reducerea varstei de pensionare de la grupa, angajata din 1 septembrie 1988, cu 9 luni șomaj înainte de 1 aprilie ... (vezi toată discuția)