Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Sunt in situatia unui partaj si totul a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Sunt in situatia unui partaj si totul a inceput acum ...

Buna ziua,
Sunt in situatia unui partaj si totul a inceput acum 20 de ani. Sotul meu a cumparat in trecut o garsoniera devenind proprietar pe acea garsoniera ( nefiind casatoriti la acel moment), ulterior ne-am casatorit si am facut schimb de locuinta cu un apartament. In contractul noului apartament el are procent 1/2 eu contribuind cu o suma am 1/3. Dupa o perioada de timp am decis impreuna sa ne mutam in alt apartament mai spatios tot prin schimb de locuinta... In actualul contract suntem coproprietari, intrebarea este ce procent avem in momentul actual ?
In contractul noului apartament el are procent 1/2 eu contribuind cu o suma am 1/3[quot

Pai 1/2 + 1/3 nu dau intregul.
In ultimul contract de schimb unde aparem ca coproprietari fara procente s-a contribuit impreuna financiar la proprietate
lenovo73, utilizator
Ati incheiat vreo conventie matrimoniala de separatie de bunuri?
nu

raluk0207 a scris:

Ati incheiat vreo conventie matrimoniala de separatie de bunuri?