avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul medical

Buna ziua! Sunt salariat si momentan ma aflu in concediu medical de cateva luni, pentru o boala obișnuita, Va rog sa-mi spuneti daca am voie sa ies din tara pentru cateva zile, in aceasta perioada in care beneficiez de concediu medical. Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Ultima modificare: Vineri, 8 Aprilie 2022
valerica123, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:52, 9 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nicio interdicție legala, în acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de somaj 20151975 20151975 Buna ziua, Imi spuneti va rog daca pot beneficia de ajutor de somaj in urmatoarea situatie: In ultimii 3 ani am fost angajat in perioada ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata biasro biasro Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca o societate sa solicite angajatilor sa-si ia concediu fara plata un anumit numar de zile e luna. Mentionez ca sunt ... (vezi toată discuția)
Cod de boala 14 jhht@a#%3 jhht@a#%3 Buna ziua. Doresc daca se poate sa aflu daca - in cazul in care mai am 100 de zile de concediu pe acest cod de boala 14 (neoplasm) pe adeverinta de salariat as ... (vezi toată discuția)