avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... leasing
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

leasing

Buna. Se poate renegocia contractul de leasing auto? Am o rata de leasing de 250EUR, si nu imi mai pot permite sa o achit din salariul actual.
Cel mai recent răspuns: Septimiu Bujgoi , Consilier juridic 11:30, 15 Ianuarie 2010
renegocierea este posibila. luati legatura cu firma de leasing si impreuna gasiti o solutie de mijloc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Beneficiu pentru salariat Cum ar putea un SRL - care a cumparat niste auto pe firma - sa le dea angajatilor ; practic este un beneficiu oferit salariatului care nu intruneste conditiile ... (vezi toată discuția)
Nu am achitat integral o mașină luată în leasing în germania și am primit o înștiințare cum că mașina a fost declarată furată. cum aș putea rezolva această situație? Kriss2018 Kriss2018 Buna ziua.nu am achitat integral o masina finantata in germania de catre banca vw .un an si jumatate a ramas pana la achitarea totala,Sunt 7 luni in care nu ... (vezi toată discuția)
''contract de mandat de brokeraj'' marcellutz marcellutz Ce sanse am sa revoc contractul din titlul intrebarii, si ce cai ar fi cele mai simple? Ce se intampla in cazul in care nu achit o noua polita RCA, sau ratele ... (vezi toată discuția)