Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ANL reziliere contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ANL reziliere contract

Buna ziua,
Am si eu o speta legata de ANL.
Am fost sunat de cei din primarie pentru am spune ca trebuie sa reziliez contractul cu ei(declaratie falsa),deoarece am in proprietate o alta locuinta.
Mentionez ca am o casa care este inca in contructie(nu poate fi locuita,nu este intabulata),la care intradevar platesc impozite atat pe teren cat si pe casa.Nu am nici o restanta si nici nu am avut vreodata la primarie pentru locuinta ANL,.
Pot depune dosar pentru a putea cumpara aceasta locuinta ANL, tinand cont ca sunt chirias de 7 ani si locuita este construita in 2013?
cosminmartes, utilizator
Buna ziua,

In principiu da, cât timp locuința nu este intabulată in cartea funciară. In masura in care anl refuza încheierea contractului de vânzare-cumpărare va puteți adresa instanței de judecată pentru obligarea anl la încheierea acestuia, dacă sunt îndeplinite toate condițiile.

Cu stima,
Av. Jasmine Oancea
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat