Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Procura Notariala prin Semnatura Digitala
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Procura Notariala prin Semnatura Digitala

Buna ziua.

Doresc sa imputernicesc o persoana prin procura notarială, eu aflandu-ma in afara teritoriului Romaniei.

Care sunt variantele in aceasta situatie? Din cate am inteles se poate crea o semnatura digitala. Imi puteti da, va rog frumos, mai multe detalii in legatura cu aceasta?
Variantele sunt consulat /ambasada pt procura sau un notar din tara respectiva/apostilare procura, apoi traducere legalizata in tara(varianta care nu este acceptata de toate institutiile)Nu stiu la ce va referiti cu semnatura digitala ,chiar daca o aveti nu dvs faceti procura ci un notar.Explicati ce fel de imputernicire vreti sa faceti si unde sa fie utilizata..