Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pronuntare , dosar penal alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pronuntare , dosar penal alcool

Am un dosar pentru conducere sub influenta bauturilor alcolice , pe data de 23 martie anul acesta am avut procesul la judecatorie si a ramas in pronuntare , intrebarea mea ar fi : in cat timp de pronunta instanta cu solutia ?!
Daniel.Rsd, utilizator
În cazurile în care rezultatul deliberării se consemnează într-o minută, deliberarea și pronunțarea hotărârii au loc în termen de cel mult 15 zile de la închiderea dezbaterilor. În cazuri temeinic justificate, dacă deliberarea și pronunțarea hotărârii nu pot avea loc în acest termen, instanța poate amâna pronunțarea o singură dată, pentru o durată de cel mult 15 zile. Deci, în cel mult 30 de zile.
Deci 30 de zile ar fi termenul maxim... va multumesc mult