Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anulare cerere de chemare in judecata in calitate de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anulare cerere de chemare in judecata in calitate de reclamant.

Am chemat in instanta o companie aeriana folosind procedura cererii cu valoare redusa. Compania aeriana mi-a platit daunele, probabil cand au primit cererea de chemare in judecata.

Au depus intampinare in care arata ca mi-au platit suma pe care o ceream si eu nu mai am nici o pretentie de la ei.

In schimb, dosarul inca este in starea de judecata fond si prima sedinta va avea loc abia intr-o luna. Trebuie sa trimit o cerere prin care ma declar multumit de rezultat si nu mai doresc sa continui cu procesul cu acest dosar? Ajut sistemul in vreun fel facand asta (e.g. scurtez durata sedintei, scap pe cienva de la facut treaba in plus etc) ?
student02, utilizator
Da. Trimiteti o cerere in acest sens.