Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am rate lunare ...

Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am rate lunare pentru apartament,plus credite de nevoi personale. Cum se calculează in acest caz valoarea,tor 1/4 din venitul net?
Da. 1/4 din venitul net.
Nu conteaza ce rate si facturi aveti de platit, le platiti dupa ce platiti pensia. 1/4 din salariul net.
PRioritate o are pensia de intretiner,nu se calculeaza din venitul dvs dupa ce va scadeti angaralele,rate,chirii ci din venitul net..