avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1917 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am rate lunare ...

Trebuie să plătesc pensie de întreținere si am rate lunare pentru apartament,plus credite de nevoi personale. Cum se calculează in acest caz valoarea,tor 1/4 din venitul net?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 09:09, 18 Aprilie 2022
Da. 1/4 din venitul net.
Nu conteaza ce rate si facturi aveti de platit, le platiti dupa ce platiti pensia. 1/4 din salariul net.
PRioritate o are pensia de intretiner,nu se calculeaza din venitul dvs dupa ce va scadeti angaralele,rate,chirii ci din venitul net..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata pensie alimentara. tatal unui copil va trebui sa plateasca ... vitalsmart vitalsmart Plata pensie alimentara. Tatal unui copil va trebui sa plateasca pensie alimentara. Acesta are salariul net 3200 lei. Din cate stiu tatal trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Intimpinare la tribunal drepturi drepturi buna ziua ,doresc sa discut cu cineva despre o speta .:uite despre ce este vorba ...platesc pensie de intretinere (alimentara )pentru un copil rezultat din ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere Daniel.danila24@yahoo.com Daniel.danila24@yahoo.com Eu lucrez legal in germania. La calcularea pensiei de întretinere nuu se socoteste sii cheltuelili chiria, rata la banka????? (vezi toată discuția)