avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită.Bună ziua,din 2013 nu am plătit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită.Bună ziua,din 2013 nu am plătit nici o rată la un credit bancar.Intrebarea ...

Bună ziua,din 2013 nu am plătit nici o rată la un credit bancar.Intrebarea este dacă mai pot fi executat silit.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:50, 21 Aprilie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua!

Daca in tot acest timp nu a fost deschis dosar de executare silita sau, daca a fost deschis, nu s-a facut nimic in el, executarea dvs s-a prescris.
Acte de executare pot fi facute impotriva dvs, iar dvs le puteti contesta in termen.

Apelati la avocat intrucat aveți șanse sa scăpați de executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate prescrie datoria mea? andreeapiringer andreeapiringer Bună ziua! Am o datorie la o banca de 6000E. Creditul a fost făcut în 2008, Din 2009 nu am mai plătit absolut nimic. Azi am primit prin posta o executare ... (vezi toată discuția)
Contestație executare silită pentru un credit luat în 2015 de la un ifn, cedat în 2017 unei firme de recuperare. ce șanse am? liviubonta liviubonta Buna ziua. Am luat un credit de la un ifn in 17.08.2015 scadent la 30 de zile, in 16.09.2015. Nu am platit nici o rata sau creditul. In 10.08.2017 creditul a ... (vezi toată discuția)
Cum aflu daca s-a prescris datoria? CristiZau CristiZau Buna, am un credit personal la banca luat in 2012 sau 2013. Eu sunt stabilit in alta tara si nu am platit nimic de aproximativ 5 ani. In urma cu un an sau doi ... (vezi toată discuția)