Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... La ieșirea din sens giratoriu am voie sa schimb ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

La ieșirea din sens giratoriu am voie sa schimb directia de pe ...

La ieșirea din sens giratoriu am voie saschimb directie de pe banda2 pe banda1 dacă este liberă si după incadrarea pe banda1 se află trecerea de pietoni și acord prioritare la un pietoni și sunt lovit de o altă mașină atunci cine se face vinovat?
Cel care a intrat in tine. Daca deja erai pe banda si nu te-ai bagat in fata lui fara sa te uiti.
In sensul giratoriu intrii pe 1 iesi pe 1,intrii pe 2 iesi pe 2.