avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem pașaport copilului ...

Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem pașaport copilului minor ( 5 ani ) , fosta sotie este de acord , mergem amândoi la poliție sa depunem actele pentru pașaport , întrebare ce acte ne trebuiesc ? Mai trebuie procura daca mergem amândoi sa depunem actele ? Vă mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Fmrs , utilizator 21:01, 21 Aprilie 2022
Dacă mergeți amândoi cu copilul, nu.
Actele necesare le găsiți pe site-ul serviciului de pașapoarte.
Mulțumesc de răspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plecare minor din tara alina27 alina27 buna seara...am 2 copii cu care doresc sa parasesc tara,dar fostul meu sot nu mi da procura.exista cumva posibilitatea de a l da in judecata si sa l oblig sa ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru scoaterea minorului din romania! Corina71 Corina71 Buna ziua, ma numesc Corina. Sunt divortata si am un copil de 11 ani. Recent am decis sa ma recasatoresc cu o persoana care locuieste in Australia. Baiatul meu ... (vezi toată discuția)
Procura la consulatul roman de la roma antinea antinea Buna ziua! Astazi sotul meu a mers la consulat pentru efectuarea unei procuri pentru fiul nostru in varsta de 13 ani.El a cerut ca in aceasta procura sa se ... (vezi toată discuția)