Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem pașaport copilului ...

Buna ziua , sunt divorțat și vreau să facem pașaport copilului minor ( 5 ani ) , fosta sotie este de acord , mergem amândoi la poliție sa depunem actele pentru pașaport , întrebare ce acte ne trebuiesc ? Mai trebuie procura daca mergem amândoi sa depunem actele ? Vă mulțumesc
Dacă mergeți amândoi cu copilul, nu.
Actele necesare le găsiți pe site-ul serviciului de pașapoarte.
Mulțumesc de răspuns