Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia poate deveni mai mică după recalculare? ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia poate deveni mai mică după recalculare? Întreb, fiindcă ...

Pensia poate deveni mai mică după recalculare?
Întreb, fiindcă se tot vorbește de recalcularea pensiilor după noua lege care va fi elaborată după PNNR.
Pentru mai multe informații despre situația recalculării pensiilor , vă rog să accesați linkul următor: www.avocatnet.ro/articol_581...
Am citit materialul pe care l-ați postat, dar nu m-am lămurit cu privire la ce am întrebat.
Voiam sa știu dacă o pensie poate deveni mai mica după recalculare.
Da, din recalculare poate deveni pensia mai mică, dar rămâne în plată pensia anterioară mai mare.
Ok. Mulțumesc