Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acces partial blocat in apartament nou
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acces partial blocat in apartament nou

Buna ziua.
In urma achizitiei unui apartament direct de la dezvoltator,in stadiul de proiect, am constatat la receptia acestuia ca a fost montat contoarul de gaze al apartamentului in dreptul usii de acces in apartament, suprapunandu-se partial pe cadrul usii.

Am mentionat in Pv aceasta situatie iar dezvoltatorul a confirmat verbal ca este ,anapoda" insa nu mi-a oferit nicio solutie. La insistentele mele de a primi o solutie in acest caz, dezvoltatotul mi-a transmis ca asa a fost proiectul si daca vreau vreo modificare sa iau legatura cu proiectantul dupa semnarea ctr final de v-c, sa vad im ce masura este posibila o schimbare...
Ce demersuri pot face si ce drepturi am in aceasta situatie?
Georgia.TH, utilizator
Este de preferat ca toate eventualele interventii sa se faca anterior semnarii contractului de achizitie,astfel incat costurile aferente modificarii proiectului tehnic cat si manopera aferenta sa fie suportate de catre dezvoltator