Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are 35 de ani ...

Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are 35 de ani si nu mai poate vorbii, comunicaréa cu el este difícila deoarece nu poate pronunta corect cuvintele, momentan este in concediu medical, locuim in casa sefului lui la o ferma, as dorii sa stiu daca are dreptul sa ne dea afara din casa, avem si un copil de 6 ani, multumesc
Oricine ar fi fost, daca e casa lui, va poate da afara . Poate cere evacuarea daca nu plecați de buna voie.
Daca prin contractul de munca, beneficiaza si de cazare, atunci nu va poate da afara.
Nu stiu exact daca in contractul de munca se mentioneaza si cazarea, dar ferma este in aceeasi curte cu locuinta, adica locul de munca este in aceeasi curte cu locuinta
Denisa V, utilizator
v-a zis ceva in sensul asta, sa plecati ?
Nu, nu a zis nimic deocamdata, dar comportamentul lasa de dorit
Denisa V, utilizator