avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1467 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are 35 de ani ...

Buna seara, sotul meu a suferit un atac cerebral, are 35 de ani si nu mai poate vorbii, comunicaréa cu el este difícila deoarece nu poate pronunta corect cuvintele, momentan este in concediu medical, locuim in casa sefului lui la o ferma, as dorii sa stiu daca are dreptul sa ne dea afara din casa, avem si un copil de 6 ani, multumesc
Cel mai recent răspuns: Denisa V , utilizator 16:28, 27 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oricine ar fi fost, daca e casa lui, va poate da afara . Poate cere evacuarea daca nu plecați de buna voie.
Daca prin contractul de munca, beneficiaza si de cazare, atunci nu va poate da afara.
Nu stiu exact daca in contractul de munca se mentioneaza si cazarea, dar ferma este in aceeasi curte cu locuinta, adica locul de munca este in aceeasi curte cu locuinta
Ultima modificare: Miercuri, 27 Aprilie 2022
Denisa V, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
v-a zis ceva in sensul asta, sa plecati ?
Nu, nu a zis nimic deocamdata, dar comportamentul lasa de dorit
Ultima modificare: Miercuri, 27 Aprilie 2022
Denisa V, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violenta in familie-ordin de protectie DidinuSFI DidinuSFI Buna Seara! Ma numesc Florin si am 22 de ani . Locuiesc impreuna cu parintii mei. De cand ma stiu m-am confruntat cu violenta in familie. Tatal meu este ... (vezi toată discuția)
Buna seara alex ale alex ale As avea nevoie de un răspuns la întrebarea : se poate ataca dreptul de uzufruct viager? În condițiile în care bunica a locuit 25 de ani în casa fiului ... (vezi toată discuția)
Am mare nevoie de un raspuns urgent trebuie sa ies din casa? ContSters227075 ContSters227075 Buna Am mai vorbit de tatal meu care e un alcolic foarte grav,avroia sa vinda casa in care locuim lasat mostenire de bunici. Eu si sotia locuim de 9 ani ... (vezi toată discuția)