avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Trebuie sa declar dividendele?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Trebuie sa declar dividendele?

Buna ziua,

In cazul in care am primit dividende de la etoro acestea trebuie declarate indiferent daca am scos sau nu banii primiti? De exemplu, am primit 100 lei, dar acestia apar pe plaforma nu au fost scosi din platforma.
Ultima modificare: Vineri, 29 Aprilie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 21:43, 28 Aprilie 2022
daca ii incasati in cont se declara
Aveti idee in cazul unui CFD daca se trece tara de origine a broker-ului sau tara de origine a firmei?
tara de origine a brokerului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributiile pentru venituri obtinute din bursa. Zenith667 Zenith667 Buna ziua. Am cateva intrebari legate de contributiile pentru venituri obtinute din bursa. 1. Daca, prin platforma broker-ului, am cumparat de-a lungul ... (vezi toată discuția)
Impozitare dividende bursa gcazaciuc gcazaciuc Buna ziua, Sunt incepator in domeniul investiilor pe bursa si nu am gasit un raspuns la urmatoare intrebare: Am investit anul trecut o suma de bani in ... (vezi toată discuția)
Declaratie fiscala pentru venituri din dividende de pe burse internationale stela223 stela223 Va salut, In cazul in care am incasat venituri extra-salariale din dividende obtinute pe bursa internationala, exista obligativitatea de a depunde ... (vezi toată discuția)