Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Trebuie sa declar dividendele?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Trebuie sa declar dividendele?

Buna ziua,

In cazul in care am primit dividende de la etoro acestea trebuie declarate indiferent daca am scos sau nu banii primiti? De exemplu, am primit 100 lei, dar acestia apar pe plaforma nu au fost scosi din platforma.
george-neagu, moderator
daca ii incasati in cont se declara
Aveti idee in cazul unui CFD daca se trece tara de origine a broker-ului sau tara de origine a firmei?
tara de origine a brokerului