Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... pontaj ore ședintă CSSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

pontaj ore ședintă CSSM

Buna ziua.
În condițiile în care ședințele CSSM s-au ținut online (de acasă), cum se pontează aceste ore?
Menționez că este vorba de angajați care lucrează în ture, iar ședința s-a ținut în timpul zilei, după ce unii angajați ieșiseră din tura de noapte și se aflau la domiciliu și nu în timpul programului.
Vă mulțumesc.
Sedintele CSSM se desfasoara in timpul programului de lucru.
Lucratorii care au participat online (de acasa) in afara orelor de program au prestat ore suplimentare, care se platesc/ se primesc libere, in mod corespunzator.
Va multumesc frumos pentru clarificari.