Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa cu profil de contructii /amenjari interioare iar ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa cu profil de contructii /amenjari interioare iar serviciile sa fie prestate in Paris.

buna ziua
doresc sa infiintez un pfa independent cu profil de contructii /amenjari interioare ,iar serviciile sa fie prestate in paris.
va rog rog sa imi raspundeti daca este posibil din punct de vedere legal si daca forma juridica -pfa este in regula pt a functiona inafara tarii
george-neagu, moderator
PFA înseamnă că activitatea principală poate fi exercitată doar de persoana autorizata, fără nici un ajutor în domeniu. Cât despre desfășurarea unei astfel de afaceri în străinătate e bine să aflați de acolo. Aici nu cunoaștem legile altor țări. Cele românești sunt prea destule.