Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, as avea si eu nevoie de putin ajutor, pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, as avea si eu nevoie de putin ajutor, pe scurt , dosar ...

Buna ziua, as avea si eu nevoie de putin ajutor, pe scurt , dosar penal alcool, mi s-a comunicat sentinta pe 15.04 2022. Din calculele mele au trecut cele 10 zile pentru apel si vreau sa o legalizez insa tot ce am gasit pe net se refera in principiu la sentinte civile, nu penale. Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere pt legalizarea unei sentinte penale sau nu este diferita fata de cea din procesele civile ? Va multumesc anticipat !
Buna ziua!
Nu va trebuie moddel. Il gasiti la intrare in Judecatorie sau la arhiva.
Cu stima.