Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

suspendare CIM

Buna ziua,

Avem un salariat care are CIM de la 01.05.2022 si a spus ca i sa imbolnavit copilul si nu poate venii 5 zile la munca.....ii putem suspenda contractul in aceasta perioada?

multumesc
I se poate suspenda c.i.m. ...beneficiaza de concediu medical?
Mulțumesc...nu nu beneficiază de concediu medical..nu a adus adeverință cu stagiul de cotizare.
In acest caz, poate depune cerere de CFP...
MULTUMESC