avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amenzi date proprietarilor in asociatia de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amenzi date proprietarilor in asociatia de proprietari? Sunt ...

Amenzi date proprietarilor in asociatia de proprietari?

Sunt legale amenzile in asociatiile de proprietari? Ma poate amenda asociatia de proprietari prin adaugarea unei amenzi pe nota de plata de intretinere?
Ultima modificare: Marți, 3 Mai 2022
fiordul, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:23, 4 Mai 2022
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asociatia de proprietari,nu detine autoritatea si competenta sa aplice sanctiuni,amenzi,taxe
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asociatia de proprietari,nu detine autoritatea si competenta sa aplice sanctiuni,amenzi,taxe

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxă de recuperare debite aplicată proprietarilor restanțieri LauraDorel LauraDorel Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca este legal ca firma Scomet, angajata de Asociatia de proprietari a unui bloc sa perceapa, prin o alta firma Asp ... (vezi toată discuția)
Amenzi proprietari care nu respecta regulamentul de ordine interioara gboaca gboaca Situatie: Intr-un complex de locuinte Asociatia de Proprietari decide in AG ca este nevoie de un regulament de ordine interioara care sa stabileasca modul de ... (vezi toată discuția)
Poate asociatia de proprietari sa aplice amenzi? trip trip Buna ziua, Intrebarea mea este foarte simpla: Poate asociatia de proprietari sa aplica amenzi? Eu m-am uitat in STATUTUL ASOCIATIEI DE PROPRIETARI si nu ... (vezi toată discuția)