Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In urma unui contract de partaj voluntar autentificat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In urma unui contract de partaj voluntar autentificat la notariat, ...

In urma unui contract de partaj voluntar autentificat la notariat, am dobandit un teren extravilan. Partajul s-a facut in baza a patru titluri de proprietate si a certificatelor de mostenire, noi fiind opt mostenitori. In cazul in care eu doresc sa vand acest teren, mai este nevoie de titlu de propritate (eu am doar o copie) sau este de ajuns doar contractul de partaj? Mentionez ca terenul este intabulat pe numele meu si are cadastru. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
titlul dvs de proprietate este contractul de partaj, dublat de certificatul de mostenitor. de altfel, fara acest lucru, nu ati fi putut sa intabulati.