Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Purtare abuzivă a șefului , funcționar public, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Purtare abuzivă a șefului , funcționar public, față de angajați.

Purtare abuzivă a șefului , funcționar public, față de angajați, tot funcționari publici. Șeful tot amenință angajații că îi dă afară, dacă nu rezolvă problemele așa cum crede el. Îi umilește, atunci când ei întocmesc o adresă către o altă instituție, cu diferite probleme, șeful o corectează de patru cinci ori schimbând ordinea cuvintelor, punctul și virgula, numai să nu fie așa cum a fost idea funcționarului care a întocmit adresa respectivă. În felul acesta te umilește în fiecare zi, te face să-ți pierzi stima de sine, te face să crezi că ești prost, numai el este deștept, pentru că este șef. Cum se poate rezolva această problemă, unde să ne adresăm ? Vă mulțumesc.
Petri75, utilizator
Sesizati comisia de disciplina sau conducerea superioara.