avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Șeful meu poate proceda sa accepte la uni ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Șeful meu poate proceda sa accepte la uni demisia ...

Buna ziua. Șeful meu poate proceda sa accepte la uni demisia ai pe mine să mă oblige sa stau 20 de zile? Avem amândoi aceeași funcție și are cine mă înlocui. E mai mult discriminare. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:26, 5 Mai 2022
Da poate renunta la preaviz pentru unii, iar pentru alții nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie octaviana_26 octaviana_26 lucrez intr-un supermarket si intentionez sa plec. vreau sa ii anunt. pot pleca doar dandu-mi demisia? sau cat trebuie sa mai stau? daca imi dau demisia azi si ... (vezi toată discuția)
Zile concediu in avans leo2000ro leo2000ro Buna ziua, Am si eu o intrebare...Mi-am dat demisia de la locul actual de munca, stau cele 20 de zile in preaviz, dar mi-am luat pe anul in curs , pana acum, ... (vezi toată discuția)
Conflict de munca vasiledela4 vasiledela4 lucrez la o firma din cauza neintelegerilor cu un coleg vreau sa plec am anuntiat patronu ca vreau sa plec dar el mi-a raspuns ca, plec cind vrea el eu vroiam ... (vezi toată discuția)